Piotr Szaszkiewicz

Socjoterapeuta, pedagog, trener-profilaktyk, entuzjasta pracy z młodzieżą i szkolenia innych.

Skończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, po czym stwierdził, że zdecydowanie woli pracować z młodymi ludźmi, więc z zapałem studiował równolegle pedagogikę na UJ. Teraz kończy również psychologię na Uniwersytecie SWPS.

Przez wiele lat pracował jako praktyk, najpierw jako wychowawca a następnie kierownik Środowiskowego Klubu Młodzieżowego. Obecnie, jako trener-profilaktyk współpracuje z Centrum Działań Profilaktycznych a jako terapeuta środowiskowy z krakowskim Domem Terapii. Wielokrotnie był kierownikiem kolonii dla dzieci i młodzieży.

Jest certyfikowanym mediatorem (mediacja w sprawach karnych, cywilnych i w sprawach nieletnich). Pełnił funkcję wiceprezesa Krakowskiego Oddziału Polskiego Centrum Mediacji.

Przez kilka lat wykładał na dwóch wyższych uczelniach przedmioty: Mediacja, Techniki negocjacji oraz Prawne podstawy resocjalizacji. 

Jest twórcą i współprowadzącym Ośrodek Psychologii Sądowej i Pomocy Psychologicznej w Krakowie. Znawca tematyki penitencjarnej, więziennictwa i zjawiska tzw. grypsery.

Skończył kurs i posiada uprawnienia do prowadzenia Programu Duluth: edukacyjno–korekcyjnego programu dla sprawców przemocy w rodzinie.

Pracował w zespole motywującym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wadowicach. 

Certyfikowany instruktor kilku profilaktycznych Programów Rekomendowanych (przez PARPA, KBPN, IPiN i ORE, www.programyrekomendowane.pl) „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”, „Debata”, „Unplugged” oraz „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”.

Z ogromną pasją prowadzi zarówno szkolenia dla dorosłych (np. rad pedagogicznych) jak i warsztaty dla młodzieży. Słynie z ciętego dowcipu, umiejętności utrzymania dynamiki zajęć, łapania świetnego kontaktu z uczestnikami oraz charakterystycznego luzu w stylu bycia i prowadzeniu szkoleń.

 

Prywatnie – mąż swojej żony i ojciec dwójki ciekawskich szkrabów, miłośnik zwierząt i roślin, aktywista społeczny i ekologiczny. Kocha czytać o historii, oglądać i grać w rugby i capoeira, zarywać noce na grze w brydża i szachy. Skończył klasę pływacką w szkole sportowej, więc w każdej wolnej chwili stara się nurkować, żeglować (patent żeglarza jachtowego) i pływać z dziećmi kajakiem. Zna kilka języków obcych.