Bogumił Stoksik - realizator programu "Szkolna Interwencja Profilaktyczna"

Trener, szkoleniowiec i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Górnośląskiej WSP i Akademii Trenerów Biznesu w Katowicach.  Oprócz warsztatów i prelekcji dotyczących szeroko pojętej profilaktyki prowadzi też zajęcia dla dorosłych m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, rozwoju kompetencji społecznych, obsługi klienta, aktywnej sprzedaży. Niezależnie od tematu i grupy szkoleniowej szczególny nacisk kładzie na praktyczną wartość przekazywanych treści i wsłuchiwanie się w potrzeby szkoleniowe odbiorców. Podkreśla, że praca trenera daje mu mnóstwo satysfakcji, co przekłada się na autentyczne zaangażowanie w to co robi. Jest realizatorem programów rekomendowanych przez KCPU: Szkolna Interwencja Profilaktyczna, Program Profilaktyczny Debata, Program Unplugged.

Poza działalnością trenerską Bogumił jest też dziennikarzem. Od 3 lat jest redaktorem naczelnym „Gazety Mysłowickiej”. Cyklicznie udziela się również w lokalnej telewizji, jako komentator bieżących spraw miasta i regionu. Tak jak i w działalności szkoleniowej,
w dziennikarstwie szczególnie bliskie są mu tematy związane z pedagogiką społeczną.

Na co dzień pasjonuje się różnymi aspektami kultury, tej bardziej, ale i także zdecydowanie mniej popularnej. Zainteresowania filmem i muzyką (zazwyczaj jest odbiorcą, ale czasem staje też po drugiej stronie gitary) uważa za doskonałą inspirację w pracy szkoleniowca i płaszczyznę porozumienia z dziećmi i młodzieżą.

Kiedy tylko może wyrusza na bliższe i dalsze bezdroża w piesze i rowerowe wycieczki, najchętniej w góry, które uwielbia.