Kampania „Na zdrowie”!

Każdy dzień na moją korzyść

Dnia 13.09.2023 rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna Na zdrowie zainicjowana przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, prowadzona przez Fundację Poza Schematami. 

Przekazy kampanii przygotowane są przez zespół ekspercki i skierowane do osób dorosłych, a poszczególne treści będą adresowane do wybranych odbiorców np. do rodziców, kobiet w ciąży, czy seniorów. Poszerzają one wiedzę o ryzykach związanych z używaniem alkoholu, jednak odmiennie niż większość kampanii tego typu, kładą nacisk głównie na korzyści związane z jego odstawieniem, przynajmniej na jakiś czas, a mniej na wywołane przezeń szkody i zagrożenia. Odzwierciedla to hasło kampanii: Każdy dzień na moją korzyść. 

Nie każdy wie, że już miesiąc bez alkoholu przynosi korzyści w postaci lepszego snu, poprawy cery, łatwiejszej kontroli masy ciała, przyczynia się do lepszego samopoczucia psychicznego i somatycznego. Niektóre badania wskazują nawet, że już po kilku tygodniach można obserwować proces regeneracji mózgu, wskutek czego poprawia się koncentracja i pamięć. Trzy miesiące bez alkoholu to znaczące polepszenie stanu zdrowia, normalizacja ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, poprawa funkcji wątroby. 

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa (www.kampanianazdrowie.pl)z zasobem wiedzy na temat oddziaływania alkoholu, przygotowano spot, filmy z udziałem aktorów, podcasty z wypowiedziami ekspertów. Prowadzona jest promocja w wyszukiwarkach internetowych i w mediach społecznościowych, zorganizowana będzie konferencja prasowa dla dziennikarzy i influencerów internetowych. 

Działania kampanii potrwają do końca 2023 roku. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kampanii: www.kampanianazdrowie.pl oraz mailowo pod adresem: kontakt@kampanianazdrowie.pl