Łukasz Molenda - realizator: program profilaktyczny "Debata"

Psycholog, trener, profilaktyk. Absolwent wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS
w Warszawie. Nabywał dodatkową wiedzę oraz doświadczenie podczas wielu intensywnych szkoleń i kursów psychologicznych, hipnoterapeutycznych oraz trenerskich. Odbywał praktyki na wydziale psychiatrycznym w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Obecnie w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii procesu. Współpracuje również z GOPS w Stężycy na stanowisku psychologa, gdzie zajmuje się m.in. poradnictwem oraz terapią klientów.

W swojej pracy kieruje się profesjonalizmem i robi wszystko, aby pomagać w realizowaniu wyzwań, a także rozwiązywaniu problemów swoich pacjentów/klientów, najskuteczniejszą i najszybszą dla nich metodą, z zachowaniem pełnej dyskrecji. Podczas swojej pracy stosuje między innymi elementy: psychologii relacji, inteligencji emocjonalnej, psychoedukacji, terapeutycznej hipnozy, rozwoju osobistego, treningu mentalnego, coachingu, obrony przed psychomanipulacją, interwencji kryzysowej, seksuologii, psychologii przywództwa, psychologii społecznej, psychologii biznesu, psychologii sportu, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz psychologii ewolucyjnej.

Podczas realizowania swojej życiowej pasji jaką jest psychologia, zauważył wiele szans, a także pułapek, jakie kryją się w ludzkim umyśle. Uwielbia pomagać ludziom i nigdy nie narzuca własnego światopoglądu, dlatego też skupia się na dostarczaniu konkretnych narzędzi do kreacji i eksploracji umysłu, tak aby każdy mógł używać ich zgodnie z własną wolą. Podczas zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach psychologii oraz innych nauk zauważyłem, że często się ona ze sobą uzupełnia, natomiast oddzielnie bywa wręcz bezużyteczna. Dlatego też zdecydowałem się na otwarcie i połączenie ze sobą różnych dziedzin, co daje bardzo dobre rezultaty. Jednocześnie cały czas pracuję nad sobą samym, zdobywam oraz aktualizuję wiedzę, a także tworzę własne metody/ćwiczenia skupiając się na tym, aby rozwój psychologii mógł w pełni służyć ludziom.